alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
Training / júl 2019

HEY WORLD

Kolekcia adidas by Stella McCartney na sezónu jeseň/zima 2019 prináša najnovšie udržateľné inovácie v podobe doposiaľ najekologickejšieho tenisového športového oblečenia. Všetci sme prírodné živly a spolu dokážeme na planéte priniesť pozitívnu zmenu. Heslo Hey World! je našou výzvou na zvýšenie povedomia, spojenie síl a činy.

ASMC-Stella-FW19-visual-1
ŠPORTOVCI PRINÁŠAJÚ ZMENU 

Garbiñe Muguruza, Caroline Wozniacki, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Angelique Kerber a Stefanos Tsitsipas inšpirujú k pozitívnej zmene na svete. Pozri si ich príbehy.

ASMC-Stella-FW19-visual-2

ANGELIQUE KERBER

Vymenuj tri veci, čo sa ti na Wimbledone páčia najviac:

  • Hrám na tráve.
  • Ide o najprestížnejší tenisový turnaj.
  • Hrá sa v bielom.


Dnes sa veľmi často spomína udržateľnosť. Tvoj outfit je vyrobený z udržateľných materiálov. Aký je to pocit, mať oblečené niečo také (udržateľné) na kurte?

Je pre mňa veľmi dôležité byť vzorom pre budúce pokolenia – či už na kurte, alebo v bežnom živote. Príležitosť hrať na Wimbledone v najudržateľnejšej kolekcii adidas by Stella McCartney mi umožňuje všetkým ukázať, že bojujem za pozitívnu zmenu.


ASMC-Stella-FW19-visual-3


CAROLINE WOZNIACKI

Vo svojej kariére si doteraz musela čeliť mnohým výzvam, ktorých zvládnutie si vyžaduje isté nastavenie mysle. Môžeš nám o tom povedať viac?

Každý deň sa zo seba snažím vydať to najlepšie. V hlave mám cieľ a viem, za čím si idem, čo chcem dosiahnuť. Dennodenne tvrdo trénujem a verím, že to bude stačiť na to, aby som si mohla splniť sny.


Ako si spomínaš na svoje účinkovania na Wimbledone?

Milujem Wimbledon. Páčia sa mi všetky tie tradície, to biele oblečenie. Celkovo mi imponuje história turnaja. Podľa mňa je to krásne podujatie.


Ako sa volá tvoja najobľúbenejšia skupinová konverzácia?

Ja sa na nich vlastne veľmi nezúčastňujem.


ASMC-Stella-FW19-visual-4

Garbiñe Muguruza

Povedz nám tri dôvody, prečo miluješ Wimbledon:

  • Tradícia.
  • Elegancia.
  • A ticho.
 

Ktoré aplikácie okrem tých štyroch najznámejších (Twitter, Instagram, Facebook, Youtube) používaš najradšej?

Zbožňujem Pinterest. Rada vyhľadávam pekné obrázky, interiérový dizajn či módu. A tiež športové fotky. V podstate všetko.


Stella McCartney už dlhšie presadzuje udržateľnú módu. Aký je to pocit mať na sebe najnovšiu kolekciu udržateľného funkčného oblečenia?

Úžasný! Vždy sa teším, keď si môžem obliecť niečo z jej kolekcie. Všetky outfity sú nesmierne pohodlné a štýlové a čo je najdôležitejšie, môžem zo seba vydať maximum a zároveň minimalizujem negatívny vplyv na planétu. Navyše sa počas hry cítim príťažlivo a dobre.


ASMC-Stella-FW19-visual-5

DOMINIC THIEM

Ako by si popísal svoj vzťah s ostatnými hráčmi na turnaji?

Rozumiem si takmer so všetkými. Tenis je super v tom, že v ňom nedochádza k žiadnemu fyzickému kontaktu a že protihráčom nemusíte spôsobovať fyzickú bolesť. Preto sa v ňom podľa mňa dajú nadviazať dobré priateľstvá.


Vymenuj tri najlepšie veci na Wimbledone:

  • Jednoznačne tradícia.
  • Jahody.
  • A Londýn.
 

Aké je byť jedným z prvých tenisových hráčov, čo má na sebe funkčné športové oblečenie navrhnuté Stellou McCartney?

O dámskych kolekciách som vedel už dlhšie a uvedenie tejto pánskej ma popravde veľmi prekvapilo a potešilo. adidas a Stella McCartney touto tenisovou kolekciou, ktorá je doposiaľ najudržateľnejšia a prvýkrát určená pre mužov, menia tvár tenisu. Som hrdý, že si ju môžem obliecť.


ASMC-Stella-FW19-visual-6

Alexander Zverev

Popíšeš nám priateľstvá, ktoré si si vytvoril s ostatnými hráčmi na turnaji? Kto je tvoj kamarát na život a na smrť?

Mojim najlepším priateľom nie je nikto iný ako Marcello. Mnohí ľudia vedia, že všetko robíme spolu. Tiež môj brat. Všetci traja spolu trávime veľa času, zabávame sa a robíme rôzne hlúposti. Je super mať ich pri sebe na turnaji.


Mnohí turnajoví veteráni predpovedajú, že sa staneš jednotkou. Aký je to pocit, keď do teba ľudia vkladajú také veľké nádeje, hoci si kariéru ešte len odštartoval?

Je to, samozrejme, skvelý pocit, ale musím poznamenať, že na turnaji je kopec mladých chalanov, čo hrajú naozaj super a stále sa zlepšujú – všetci sa zlepšujeme. Momentálne som svetová trojka a stále mám pred sebou dvoch. Viem, že ak sa chcem raz dostať na prvú priečku, musím na sebe tvrdo pracovať a zlepšiť sa v mnohých oblastiach.


Čo máš na Wimbledone najradšej?

Je toho veľa. Napríklad, že Wimbledon je najstarším tenisovým turnajom. All England Club je výnimočný a jeho trávnaté dvorce tiež. Všetko to biele oblečenie sa tam krásne vyníma. Je to jedinečné podujatie, na ktoré sa všetci tešia celý rok. A navyše, keď hráte na Wimbledone, viete, že ste niečo ako tenisový hráč dokázali.


ASMC-Stella-FW19-visual-7

STEFANOS TSITSIPAS

Akú úlohu hrá udržateľnosť v tvojom živote?

Ako športovec cítim, že životné prostredie je dôležitou súčasťou môjho každodenného života. Jeho ničenie je problém, ktorý si nemôžeme dovoliť ďalej ignorovať. Preto sa mi tak páči posolstvo udržateľnosti tejto kolekcie a že je vyrobená z biologického a recyklovaného materiálu. Ekologickosť kolekcie adidas by Stella McCartney podporujem na 100 % a som hrdý, že môžem byť jej súčasťou.


Máš parádny vlog, kde dokumentuješ celú svoju tenisovú cestu. Čo by si povedal na režírovanie vlastnej reklamy adidas, ak by sa ti taká príležitosť niekedy naskytla?

Spolupráca s takou veľkou značkou, akou je adidas, by bola úžasná. Rád by som pre ňu raz nahrával videá.

Training / júl 2019