alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Training / február 2020
Adidas

SÚSTREĎ SA A NEPRESTÁVAJ MYSLIEŤ NA SVOJE CIELE

„Basketbal je pre mňa viac než len hra – je to môj životný štýl. Vidím ho všade, kam sa pozriem.“

Stretli sme sa s Derrickom Rosom, jedným z piatich inšpiratívnych osobností, ktorých sme sa spýtali, ako môžu minulé skúsenosti aj naďalej ovplyvňovať budúcnosť. Derrick sa narodil a vyrastal v Chicagu, kde začal na profesionálnej úrovni reprezentovať domáci basketbalový tím a zapísal sa do histórie ako najmladší hráč, ktorý získal ocenenie MVP.

core-ss20-derrick-story-page-landscape-image-1-d


AKO ŤA CHICAGO INŠPIROVALO V ZAČÍNAJÚCEJ KARIÉRE ŠPORTOVCA?

V Chicagu som vyrastal, a to mi podľa mňa pomohlo stať sa človekom, ktorým som dnes. Keď vyrastáš v takom meste, musíš byť sústredený a nesmieš prestať myslieť na svoje ciele. Tým, že som sa mohol zapísať do histórie a reprezentovať domáci tím vo svojom rodnom meste, sa mi splnil sen.


AKO TI BASKETBAL OVPLYVNIL ŽIVOT?

Basketbal je viac než len hra, je to môj životný štýl. Vidíš ho všade, kam sa pozrieš. Nielen v Chicagu. Jeho vplyv nájdeme v hudbe, umení aj móde. Tiež ma toho veľa naučil o sebe a ostatných ľuďoch. Som vďaka nemu dobrým vzorom pre svoju rodinu a môžem inšpirovať ostatných.

core-ss20-derrick-story-page-landscape-image-2-d


AKO TI CHICAGO A BASKETBAL POMOHLI VYTVORIŤ SI VLASTNÝ ŠTÝL?

Celým detstvom ma sprevádzal adidas. Dnes môžem o sebe povedať, že klasický look adidas je pre mňa ako stvorený. Všetci hneď spoznajú tie tri prúžky. Pripomínajú mi množstvo vecí z minulosti, ktoré sa však nestratia ani v súčasnosti.

core-ss20-derrick-story-page-landscape-image-3-d


Derrick má na sebe nadčasový outfit z tohtoročnej kolekcie pohodlných klasík. Ich dizajn inšpirovaný dedičstvom adidas v modernej verzii v sebe spája to najlepšie z minulosti.

Training / február 2020
Adidas