alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
adidas / marec 2020

CURATED BY GIRLS: BOJ ZA ŽENSKOSŤ VO SVETE UMENIA

Platforma Curated by GIRLS prináša inklúziu do priestoru, ktorému dominujú muži, a nástenky sociálnych sietí spolu s výstavnými priestormi galérií zapĺňa tvorbou začínajúcich umelkýň.

originals-ss20-superstar-drop2-curated-story-blog-secondary-1-all

Okolo 87 % umelcov vystavovaných v stálych zbierkach sú muži, no tím žien v pozadí platformy Curated by GIRLS je pripravený túto bilanciu zmeniť. Zakladateľka a CEO Laetitia Duveau a jej tím Igliona Duveau, Florentine Schlüter a Soul Suleiman dávajú v digitálnom priestore aj na medzinárodných výstavách umelkyniam priestor na prezentáciu ich práce. „Hlavnou ideou je šíriť lásku a pozitivitu, dať umelkyniam a ľuďom motiváciu a ukázať rozmanitosť ženskosti,“ hovorí Laetitia.

Sme štyri ženy, no v skutočnosti sme súčasťou obrovskej komunity ľudí, ktorí zdieľajú rovnakú víziu. – Laetitia Duveau

originals-ss20-superstar-drop2-curated-story-blog-secondary-2-all

POZITIVITA JE SILA

Tento kolektív umelkýň mal už dosť jednostrannosti a rozhodol sa svoj nesúhlas pretaviť do platformy plnej pozitivity. „Platformu Curated by GIRLS som založila pred štyrmi rokmi z frustrácie. Je odpoveďou na nedostatok diverzity vo svete umenia. Nechceli sme už počúvať, ako máme vyzerať, ako sa máme správať, ako máme sedieť, ako sa máme obliekať a ako sa máme vyjadrovať,“ hovorí Laetitia. „Mali sme pocit, že sa takto cíti dosť veľa ľudí, ktorí potrebujú, aby sa za nich niekto postavil a reprezentoval ich.“

Každým svojím projektom platforma Curated by GIRLS mení svet umenia k lepšiemu a ukazuje silu tímu Superstar. „Chceme aj naďalej podporovať začínajúce umelkyne, meniť systém a veci k lepšiemu,“ hovorí Florentine. „A priniesť do sveta viac akceptácie, či už seba samých alebo iných,“ dodáva Igliona. K dnešnému dňu majú za sebou výstavy po celej Európe od Barcelony, Berlína až k Amsterdamu, a na sociálnych sieťach získavajú množstvo fanúšikov.

Stojíme za všetkými ženami a ľudskými bytosťami. – Laetitia Duveau a Igliona Duveau


O ŠÍRENÍ KOLEKTÍVNEJ ENERGIE

Platforma Curated by GIRLS prináša posolstvo „Zmena je tímový šport“ k životu, čo z nej robí vítanú súčasť rodiny Superstar. „Spoločne ľudí inšpirujeme, aby sa k nám pridali alebo robili rovnakú vec. Jednotlivec nikdy nedosiahne to, čo skupina. Spoločne je nás viac počuť a sme silnejšie,“ hovorí Laetitia. Máme kolektívnu energiu, z ktorej čerpáme a vysielame ju do sveta. Ľudia sú na to veľmi vnímaví,“ dodáva Soul.

Tím Curated by GIRLS vie, že veľká zmena sa začína malými krokmi. „Nie je to o nás,“ vraví Igliona. „Presahuje nás to,“ dodáva Florentine. „My samy sme umelkyne a vieme, aké ťažké je byť vypočuté či videné, a preto robíme, čo robíme. Budujeme túto platformu, aby sme mohli pomáhať iným umelkyniam, ženám, queerom a v podstate každému...“ hovorí Laetitia.


Vzdelávaj sa a snaž sa predať svoje vedomosti aj iným, pretože iba tak si dokážeme porozumieť. – Florentine Schlüter

BEZ STRACHU

Po rokoch strávených vo svete umenia vie tím v pozadí Curated by GIRL dosť o odhodlanosti a sebavedomí. Ich rada pre začínajúcich umelcov je nasledovná: „Na tvojom hlase záleží. Ľudia chcú počuť to, čo máš na srdci, potrebujú to počuť,“ hovorí Soul. „Aj keď sa tvoje umenie vyvinie a pri pohľade na staršie práce nebudeš veriť tomu, že si to urobila ty, stalo sa tak z nejakého dôvodu a je to súčasť teba, tvojho napredovania,“ hovorí Laetitia.

„Neexistuje dobré alebo zlé. Všetko je to súčasť procesu,“ hovoria. A najlepšie, čo môžeš urobiť? Chop sa svojej šance. „Neboj sa ničoho a nikoho. Choď za svojím cieľom. Najhoršie, čo sa môže stať je, že budeš počuť nie,“ hovorí Florentine. „Pre mnohých ľudí je strach z odmietnutia horší ako samotné odmietnutie...“ dodáva Soul.

Platforma Curated by GIRLS je dôkazom, že skutočná zmena sa začína v skupinách ľudí, ktorí do všetkého vnášajú poriadnu dávku pozitívnej energie.

originals-ss20-superstar-drop2-curated-story-blog-secondary-3-all

adidas / marec 2020
Tags