alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandfilterhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Prejsť k hlavnému obsahu
adidas

Busenitz

 
[8]
Tenisky Busenitz Vulc II
Tenisky Busenitz Vulc 2.0
Tenisky Busenitz

Topánky pre skejterov

Séria Busenitz je výsledkom veľmi vydarenej spolupráce adidas s profesionálnym skejterom Dennisom Busenitzom. Dizajn topánok je vždy inšpirovaný iným ikonickým modelom. Nájdete medzi nimi trebárs základ z kopačiek či inej športovej obuvi, ktorá sa stala už legendou, ako napríklad model Samba. Vzhľadom na to, že adidas vyrába oblečenie a obuv pre všetkých profesionálnych športovcov, rozhodol sa vyrobiť aj sériu topánok pre skejterov. Táto séria má moderný look, vychádzajúci z úspešných až legendárnych kúskov, a zároveň je funkčnou obuvou, ktorá je nabitá kombináciou technológií určených pre skejterov. S týmto ambicióznym zámerom uzrel svetlo sveta rad Busenitz.

Edícia PRO

Tenisky adidas Busenitz PRO sú vzácnym dizajnovým kúskom, ktorý okrem sviežej podoby prináša revolúciu v skejterských topánkach. Tenisky sú postavené na pevnej podrážke, v ktorej nájdete stabilizátor päty. Špička je pre zmenu vyrobená z odolnejších materiálov. Teniska má tiež polstrovaný golier, vďaka ktorému sadne na vašu nohu tak ako žiadna iná topánka určená na dosku. Kombináciou týchto vychytávok adidas dosiahol spojenie pohodlia a funkčného dizajnu. Okrem toho cez podrážku preniesol dostatok stability a citu, ktorý je potrebný pre správne ovládanie dosky.

Busenitz a Boost

Edícia adidas Busenitz Pure Boost sa stala doslova klenotom skejterských topánok. Tieto tenisky majú veľmi príjemný priedušný zvršok, ktorý dovoľuje vašim nohám dýchať. Boostová podrážka dodáva potrebné odpruženie a stará sa o tlmenie dopadov a došľapov. Popri tom má výbornú návratnosť energie. Podrážka má protišmykový vzor, ktorý vám zaistí veľmi dobrú priľnavosť k povrchu. Vzhľadom na ich využitie, podrážky a zároveň old-schoolový dizajn sa všetky tenisky adidas Busenitz predávajú pod krídlami Originals. Aj keď ide o unikátnu spoluprácu, ktorá je určená užšej skupine športovcov a športovkýň, tenisky Busenitz sa vďaka svojmu pohodliu stávajú čoraz populárnejšie aj mimo skejterských rámp a môžete ich nosiť prakticky každý deň. Takýmto vysokým komfortom oplývajú najmä tenisky Pure Boost, skvelým doplnkom streetového štýlu sú však všetky topánky z tejto série.