alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube

Samba

 
[78]
Three people, pictured from the waist down, posing outside in black and white adidas Samba shoes.
Originals čierna SAMBA OG WOriginals čierna SAMBA OG W

SAMBA OG W

Originals

1 / 2
Strana:z 2

Obuj sa do legendy adidas Samba

Legendárne futbalové kopačky, ktoré prerástli svoj pôvodný účel a stali sa ikonou streetového štýlu. Model Samba v sebe nesie bohatú históriu spoločnosti adidas naprieč siedmimi desaťročiami. Pôvodne navrhnuté pre zamrznuté futbalové trávniky, svoj úspech rýchlo našli aj ako halová obuv. S postupom času ako sa vyvíjal dizajn topánok a rozvíjali ich funkcie, vkročili tenisky Samba rovnako úspešne aj na ďalšie ihriská, kurty, a do ulíc streetovej módy. Opäť raz prekonali svoje predurčenie, keď sa stali neoddeliteľnou súčasťou štýlových urban outfitov. Aj preto sú topánky adidas Samba symbolom vysokej kvality a nestarnúceho štýlu, ktorý overil čas a milióny verných priaznivcov.

Ikona medzi športovou obuvou

Nielen vďaka bohatej histórii, ale kvalitám, ktorými sa tenisky Samba právoplatne pýšia, sa z nich stal ikonický a najdlhšie vyrábaný model. Prvýkrát sa objavili na nohách v roku 1949, keď ich samotný zakladateľ spoločnosti adidas, Adi Dassler, pôvodne navrhol pre futbalistov hrajúcich na zamrznutých trávnikoch. Rovnako ako priľnavá gumená podrážka dodávala futbalistom extra stabilitu ťa podrží aj v tvojich výkonoch. S nezameniteľnou podrážkou na teniskách adidas Samba ťa už neprekvapí žiadny povrch. Pevná, avšak ľahká konštrukcia ti extra slobodu pre sebaistý pohyb na ihrisku ako aj v mestských uliciach. Inšpirované legendárnymi kopačkami, moderný štýl tenisiek adidas Samba z nich spravil nepriehľadnuteľnú voľbu aj pre nezatrávnené povrchy.

To najlepšie z oboch svetov

Už sa nemusíš rozhodovať medzi športovou obuvou a štýlovými teniskami, adidas Samba majú to najlepšie z oboch svetov. Pevná gumová podrážka a dizajn nie sú iba to jediné, čo si zachovali zo svojho športového pôvodu. Odolnosť zameraná na maximálny výkon je súčasťou funkčnosti tenisiek Samba. Vyrobené zo semišu a s prvotriednou švovou konštrukciou, to je pohodlie v tvare tenisiek, ktoré nebudeš chcieť vyzuť. A ani nemusíš, sú vhodné pre každodenné nosenie, keďže ich dizajn kombinuje streetovú štýlovosť a trochu retra. Aj preto sú súčasťou streetovej a urban módy, a vďaka historickému vplyvu si našli svoju cestu aj do popkultúry. Samba kolekcia ponúka širokú škálu typov: moderná klasika verná originálu, ale rešpektujúca súčasné nároky na výkon, či neprehliadnuteľné  samby s platformou, ako aj dvojfarebné modely, či metalické samby pre zvláštne príležitosti. Neobúvaš si iba kvalitnú športovú obuv a štýlové topánky. Legendárne tenisky adidas Samba sú symbolom úspešného príbehu, ktorý bude pokračovať na tvojich nohách.