alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas

UKÁŽ, ČO V TEBE JE

Keď už ľudia Sergea Gnabryho odpisovali, on vedel, že sa v ňom skrýva oveľa viac.

NEVYUŽITÝ POTENCIÁL

Pred pár rokmi to vyzeralo tak, že profesionálna kariéra Sergea Gnabryho sa blíži k náhlemu a predčasnému koncu. Písal sa rok 2015 a podľa kritikov toto krídlo nehralo na potrebnej úrovni. No Serge v skutočnosti ešte len mal ukázať svoj potenciál.

POTREBNÝ IMPULZ

Kritika bola azda tým potrebným impulzom, ktorý mal konečne odhaliť Sergeov talent. Počas vtedajšej sezóny ho však trápili zranenia a tak dokopy odohral len dvanásť minút. Jeho výkony mali ďaleko od toho, čo sa od neho čakalo, keď ako 17-ročný debutoval vo svete profesionálneho futbalu. Sám priznáva, že aj vtedy čelil mnohým ťažkostiam.

SERGEOVA TURNAJOVÁ TAŠKA

CESTA K VRCHOLU

„Bol som mimo svojho bežného prostredia,“ hovorí Serge, ktorý sa v Stuttgarte, svojom rodnom meste na juhozápade Nemecka, venoval futbalu aj šprintovaniu. „Keď som mal 16 rokov, odsťahoval som sa od svojej rodiny. Do úplne inej krajiny a nového mesta.“ O ďalšie štyri roky sa sťahoval znovu, no všetko, čo vtedy zažil, mu neskôr pomohlo prekonať nepriazeň a postaviť sa na vlastné nohy.

„V živote ma ovplyvnilo mnoho vecí, medzi ktoré patria aj futbalové pády a vzlety.“

Serge Gnabry

Tento 25-ročný futbalista hovorí: „Keď si v neznámom meste s neznámymi spoluhráčmi a neznámym jazykom, musíš sa nejak prebiť ďalej.“ A jemu sa to podarilo vo veľkom štýle. Prebojoval sa až do tímu, ktorý je v Nemecku jednotkou, Bayernu Mníchov, kde získal vďaka svojim gólom, čo Bayernu pomohli k trom trofejam, množstvo ocenení.

FORMOVANÝ NEPRIAZŇOU

Keď Serge teraz premýšľa o výzvach, ktoré musel podstúpiť, dúfa, že jeho pád a nasledovný vzlet dokáže inšpirovať budúce generácie k tomu, aby do športu dali všetko, čím by futbalu vrátil ešte omnoho viac. „V živote ma ovplyvnilo veľa vecí,“ hovorí a na mysli má nielen svoje švábske korene, podporu rodiny, no aj mnohé pozitívne momenty vo svojom živote.

CHOP SA PRÍLEŽITOSTI

Či už si dole alebo hore, stúpaš či padáš, nezabudni na posolstvo, ktoré chce jeden z najlepších nemeckých hráčov odovzdať ďalej: Je jedno kam mieriš a ako sa cítiš, ak dáš do hry všetko, môžeš ísť len vyššie. „Naša budúcnosť sa začína, keď sa delíme o príležitosti,“ hovorí Serge. Ak si nezavrieš dvere k príležitostiam a oddáš sa ich hľadaniu, nikto nevie, kam až ťa tvoje odhodlanie zavedie.

„Teraz nastal môj čas dať niečo späť.“

Serge Gnabry