alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
adidas / marec 2020

SPOJILI SME SA S ORGANIZÁCIOU IFUNDWOMEN, ABY SME PODPORILI ŽENY, KTORÉ MENIA ŠPORT.

Projekty, za ktorými stoja ženy, sú málokedy cieľom investícií. Na oslavu Medzinárodného dňa žien sme sa s tým rozhodli niečo urobiť a spojili sme sa s organizáciou iFundWomen, aby sme podporili ženy, ktoré menia šport.

V adidas veríme, že pomocou športu dokážeme meniť životy. Preto chceme vytvárať príležitosti a zviditeľňovať ženy, ktoré sa v tejto sfére pohybujú. Spoločne s organizáciou iFundWomen oslávime Medzinárodný deň žien tým, že podporíme zakladateľky spoločností, ktoré menia svet športu a poskytneme im nástroje na úspech.

Partnerstvo s iFundWomen vytvára priestor a zviditeľňuje nové nápady v našom odvetví.

Organizácia iFundWomen pomáha začínajúcim podnikom získať kapitál prostredníctvom crowdfundingu a grantov, poskytuje profesionálny koučing a vytvára veľkú komunitu podnikateliek, ktoré spoločne prispievajú vedomosťami a podnecujú k činom. 

Platforma vznikla s cieľom riešiť fakt, že ženy nemajú dostatočný prístup ku kapitálu, zdrojom a podpore. Spoločne sa to adidas a iFundWomen snažia napraviť. Toto partnerstvo vytvára priestor a zviditeľňuje nové nápady v našom odvetví. Je to tiež príležitosť pre celú komunitu prispieť k zmene, pretože platforma predstavuje otvorený priestor na podporu nápadov a organizácií. Zatiaľ sme pomohli spustiť deväť kampaní výnimočných žien, ktoré menia šport. Projekty si môžeš pozrieť a podporiť na stránke ifundwomen.com/adidas.

Aby bol úspech týchto začínajúcich podnikateliek zaručený, spoločnosť adidas zabezpečila financovanie  všetkých deviatich kampaní. Spoznaj ženy, ktoré stoja za týmito podnikmi a organizáciami:

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_1

Alex Taylor je newyorská podnikateľka, ktorá založila Hoop York City, inkluzívnu basketbalovú komunitu, ktorá ženám poskytuje bezpečné miesto na hru a zážitok z basketbalu v atmosfére podpory a spolupráce. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu. 

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_2

Marisa Hamamoto založila neziskovú organizáciu Infinite Flow pre profesionálne tanečnice s postihnutím aj bez neho, kde je tanec nástrojom inklúzie, inovácie a nekonečných možností. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_3 

Susan Sullivan je športovkyňa a zakladateľka filmového festivalu Women Sports Film Festival v San Franciscu, ktorý oslavuje silu športovkýň v dokumentárnom filme. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_4 

Kelly Bessis founded Dada, a boxing and fitness group for women in Paris. Jej cieľom je komunite poskytnúť miesto na budovanie zdravého životného štýlu. Kelly verí, že každá žena by mala mať prístup k športu a zároveň produktu, ktorý jej pomôže s regeneráciou. Ten sa chystá už čoskoro predstaviť. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

 training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_5

Jasmina Srnaje bývalá profesionálna futbalistka a spoluzakladateľka sociálneho podniku Safe-Hub v Berlíne, ktorý pomáha mladým ľuďom realizovať sa prostredníctvom kombinácie športu a holistického vzdelávania. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_6

Francesca Brown je CEO a zakladateľka programu Goals4Girls v Londýne, ktorý spája futbal so vzdelávaním, poskytuje intenzívnu podporu a inšpiruje mladé ženy a dievčatá.Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_7

Mariana Pajón je dvojnásobná olympijská víťazka a majsterka sveta v BMX, ktorá založila organizáciu Pedaleando por un Sueño (Jazdenie za snom) v kolumbijskom Medellíne, ktorá prostredníctvom športu pomáha deťom získať zručnosti potrebné v živote. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_8 

Brittany Edwards a Khiana Lowe založili v New Yorku organizáciu Incorp[HER]ated, ktorá vytvára priestor inklúzie v kreatívnom odvetví a miesto, kde je vypočutý a vážený každý hlas. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_9

Hélène Guillaume je zakladateľka a CEO fitnes apky WILD.AI, ktorá je navrhnutá špecificky pre ženy a využíva dáta a poznatky z fyziológie, aby im pomohla naplniť ich potenciál. Zistiť viac a prispieť na kampaň môžeš tu.

Naše partnerstvo s iFundWomen presahuje samotnú platformu. Pri spustení iniciatívy sme v New Yorku zorganizovali intenzívny dvojdňový workshop pre zúčastnené ženy. Program bol zameraný na identifikovanie výziev, definovanie cieľov a tvorbu crowdfundingových kampaní v rámci iFundWomen. Panelové diskusie s Billie Jean King, Robin Arzón, Jackie Joyner-Kersee, vedúcimi osobnosťami adidas a inými ľuďmi poskytli vedomosti a inšpiráciu. Každá podnikateľka dostala nástroje na získanie kapitálu a realizovanie svojich nápadov a po workshope mala k dispozícii novú stránku kampane a vstupnú investíciu.

Počas Mesiaca histórie žien vyberieme ďalšie kampane, ktoré získajú financovanie.

Zaviazali sme sa kontinuálne podporovať tieto ženy finančne a poskytovať im koučing, aby sme zaistili ich úspech. Tu sa to však nekončí: Počas Mesiaca histórie žien vyberieme ďalšie kampane, ktoré získajú financovanie, a naštartujeme tak ďalšiu vlnu podnikavých žien. Ak máš aj ty ideu a chceš ju zrealizovať, vytvor si kampaň na stránke iFundWomen do 31. marca 2020. Klikni tu a poď na to.

PODPORUJEME ŽENY, KTORÉ MENIA ŠPORT.

adidas / marec 2020