alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Bez nádhernej planéty neexistuje krásna hra, ktorú si užívame na celej zemi.
NÁŠ ZÁVÄZOK
Transformujeme svoje podnikanie, aby sme pomohli znížiť dosah na životné prostredie. A naším poslaním je ďalej inovovať.
Planéta je ihrisko. Je to miesto, kde sa spájame, objavujeme a nachádzame. Už od začiatku sme tu boli pre športovcov. Dnes však klimatické zmeny menia spôsob, akým hráme. Preto tu musíme byť aj pre planétu. Áno, vieme, že sme súčasťou problému. A preto meníme náš spôsob podnikania, aby sme zredukovali náš dosah na životné prostredie.
MUSÍME POMÁHAŤ PLANÉTE
Módny priemysel je aj naďalej jedným z najväčších zdrojov CO2 na planéte. Preto sme sa to rozhodli vziať do vlastných rúk a meníme materiály, ktoré používame. Zároveň vyvíjame riešenia, ktoré udržia produkty dlhšie v hre, a spolupracujeme s inovátormi v našom odvetví, ktorí majú rovnakú ambíciu podporiť obehový systém. Spoločne aktívne hľadáme spôsoby, ako zredukovať svoju uhlíkovú stopu. A vďaka iniciatíve Move For The Planet máš aj ty príležitosť pomôcť planéte. Robíme to pre všetky ihriská, kurty, pobrežia aj dvory.
Už viac ako desaťročie si naozaj dávame záležať na každom kroku. Od roku 2001 zverejňujeme výročnú správu o udržateľnosti, nech máš prehľad o našich aktivitách. V roku 2019 sme predstavili prvé bežecké tenisky, z ktorých sa dá vytvoriť niečo nové. A od roku 2022 neustále posilňujeme možnosti sledovania uhlíkovej stopy našich produktov a informovania o nej.
NAŠA CESTA
Veríme, že pomocou športu dokážeme meniť životy.
POZRI SI VIAC
2024
V roku 2024 bude nový polyester nahradený recyklovaným všade tam, kde to je možné.
2023
Iniciatíva Move For The Planet vyzbierala 1,5 milióna eur na vzdelávanie komunít z celého sveta o udržateľnosti
2021
Spoločne so spoločnosťou Allbirds sme predstavili špičkové bežecké tenisky s najnižšou uhlíkovou stopou v našej histórii: FUTURECRAFT.FOOTPRINT
2019
Na trh sme uviedli FUTURECRAFT.LOOP, prvé tenisky na svete, ktoré boli celé vyrobené z jedného materiálu, aby sa dali rozdrviť a použiť na výrobu nového produktu.
Naša cesta sa ešte neskončila. Stále hľadáme nové spôsoby, ako chrániť našu planétu. Veríme, že pomocou športu dokážeme meniť životy. Koniec koncov, bez nádhernej planéty neexistuje ani nádherná hra.
ČO SME PODNIKLI
Zmena materiálov
Meníme materiály, ktoré používame. A tiež spôsob, akým ich používame.
VIAC INFORMÁCIÍ
Dlhšie nosenie
Hľadáme metódy, ktoré predlžujú životnosť našich produktov a materiálov. Nech vydržia tak dlho, ako to len bude možné.
VIAC INFORMÁCIÍ
Zníženie uhlíkovej stopy
Snažíme sa transparentne znižovať svoju celkovú uhlíkovú stopu.
VIAC INFORMÁCIÍ
Move For The Planet
Stačí sa len pohnúť. Ešte jedna jazda, podanie, kopec alebo vinkel môžu zmeniť svet k lepšiemu.
VIAC INFORMÁCIÍ