alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / september 2019

CHOĎ AŽ NA DNO. NEZASTAV SA. PREKONAJ SVOJE HRANICE. UROB VŠETKO, ABY SI SA POSTAVILA NA ŠTART.

Sezóna pretekov sa blíži. Čoskoro sa ukáže, ako dobre si pripravená. Teraz je kritické nepoľaviť z tréningov. Natasha ti povie, ako nestratiť motiváciu.

SPOZNAJ NATASHU

Natasha je bývalá atlétka. Teraz, ako fitnes modelka, môže na celom svete šíriť svoje autentické posolstvo. Spýtali sme sa jej na beh a na spôsob, akým prekonáva záverečnú tréningovú záťaž pred pretekmi.

MÁŠ NEJAKÉ TIPY, ČO ROBIŤ, KEĎ SA ČLOVEKU NAOZAJ NECHCE TRÉNOVAŤ?

Tak toto je nekonečný príbeh! V pamäti mi utkvela jedna veta, ktorú som pred rokmi počula, niečo ako „Tréning je ako umývanie zubov; kým to neurobíš, nevyjdeš von.“ Musíme sa rovnako pozerať na svoju fitnes cestu. Musí sa stať tak dôležitou súčasťou nášho životného štýlu, že jej vyčleníme aj dostatok času a nebudeme musieť premýšľať, či sa jej budeme venovať.

Zisti, kedy máš počas dňa najviac energie, odhodlania a motivácie. Pre mňa osobne je to ráno. Ja sa pri tréningu totiž riadim heslom: „UROB TO PRED 10.00“, pretože VIEM, že ak si nezacvičím do obeda, keď sa do môjho života vkradnú povinnosti, neočakávané situácie či hlad, tak si nezacvičím vôbec.


training-fw19-bras-and-tights-story-page-image-portrait-sep

Vždy si pripomeniem, že som ešte nikdy neľutovala rozhodnutie zacvičiť si. Najťažší nie je samotný tréning, ale vôbec sa naň vybrať. Zariaď sa tak, aby si eliminovala výhovorky, maj so sebou VŽDY športové oblečenie a mysli na to, aké tvoja snaha prinesie výsledky nie na to, koľko úsilia si vyžaduje. Sústreď sa na pocit zadosťučinenia a hrdosti.

Skúmaj svoju myseľ. Volám to „práca s náladou“. Mám síce svoju tréningovú zostavu, no aj tak sa vždy pozriem do seba a zistím, čo potrebujem mentálne a emocionálne. Som šťastná? Smutná? Nervózna? Plná energie? Rôzne tréningy stimulujú rôzne časti nášho mozgu a tým aj emócie. Opýtať sa „Čo dnes potrebujem?“ a prispôsobiť tomu tréning (beh, joga, dvíhanie činiek, box, spinning atď.) je cesta ku skutočnej citovej pohode. Nie je nič horšie, ako mať po tréningu pocit, že z neho nemáš to, čo si potrebovala. Z vlastnej skúsenosti viem, že to je primárne preto, lebo som robila to, čo som mala a čo bolo naplánované, nie to, čo moje telo a myseľ potrebovali.

Snaž sa byť flexibilná a vedomá si svojej nálady. Keď si vyberieš aktivitu, ktorá je v súlade s tým, čo tvoja myseľ a telo v daný deň potrebujú, nebudeš to robiť nasilu, no budeš si to užívať a stane sa to skôr terapiou a uvoľnením ako povinnosťou.

training-fw19-bras-and-tights-story-page-image-landscape-1-sep

Milujem beh, pretože oslobodzuje myseľ a pomáha nájsť autentické spojenie so svetom. Pomáha ho skutočne zažiť a precítiť.


MÁŠ NEJAKÉ ŠPECIÁLNE CVIKY ALEBO METÓDY, KTORÉ POUŽÍVAŠ?

Vo všeobecnosti sa snažím robiť kombináciu šprintov a behov na dlhé vzdialenosti, aby som si udržala zdravú rovnováhu pomalých a rýchlych svalových vlákien. Keď mám šprintovacie dni, najprv sa zahrejem, aby som prebrala výbušné svalové skupiny. Pred akýmkoľvek behom, no najmä pred rýchlejšími tréningmi, si dám rozcvičku pozostávajúcu z kombinácie výkopov, zákopov a výpadov. Robím asi tri série na 30 až 40 metroch. Aktivuje to svaly na zadku, v strede tela, na bokoch, hamstringy, stehenné svaly aj lýtka, teda všetko, čo potrebuješ, aby si sa vyhla zraneniu a cítila sa pohodlne. Nezabudni si dať pred aj po cvičení strečing. Podáš lepší výkon a tiež lepšie zregeneruješ.training-fw19-bras-and-tights-story-page-image-landscape-2-sep

Myslím, že pri udržiavaní záujmu o akýkoľvek tréning je dôležitá zvedavosť. Ísť doľava namiesto doprava. Vybrať sa neznámou ulicou. Skúsiť ísť rýchlejšie. Dať si kúsok šprint a potom klus.


AKO SI ROBÍŠ TRÉNINGY ZAUJÍMAVÉ, KEĎ SA IM VENUJEŠ DLHŠIE?

Myslím, že pri udržiavaní záujmu o akýkoľvek tréning je dôležitá zvedavosť. Ísť doľava namiesto doprava. Vybrať sa neznámou ulicou. Skúsiť ísť rýchlejšie. Dať si kúsok šprint a potom klus. Dnes sa možno viac zameriam na stred tela alebo sa sústredím na správnu formu.

Dobrou výzvou je, aspoň pre mňa, bežať bez slúchadiel. Raz som to spravila neúmyselne, pretože som cestovala a zabudla na ne. Najprv som sa zľakla a pomyslela si „Čo mi teraz pomôže nemyslieť na bolesť?“, no výsledok bol nakoniec celkom príjemný. Namiesto ignorovania seba a okolia som sa začala sústrediť na dýchanie. Skoro ako keď pri joge spájaš dych s pohybom. Len som ho počúvala a sledovala jeho rytmus. Začala som vnímať spev vtákov a vánok vetra. Akoby sa mi zostrili zmysly. Namiesto playlistu ma rozptýlil svet okolo mňa. Nebolo to také jednoduché ako so slúchadlami, no odmena bola o to väčšia.


AKO SA CÍTIŠ V PODPRSENKE STRONGER FOR IT?

Páči sa mi, že spevňuje a pritom neobmedzuje, a tiež som spokojná s materiálom, ktorý je jemný a zároveň odolný. Musím vyzdvihnúť aj prispôsobiteľné ramienka a ich prekrížený dizajn, vďaka ktorému sa pri behu neskĺznu, na čo si ja osobne musím dávať pozor.
VYBER SI PODPRSENKU STRONGER FOR ITSI SPOKOJNÁ S LEGÍNAMI HOW WE DO?

Legíny sú neskutočne pohodlné. Sú dostatočne kompresné a spevňujú na tých správnych miestach, pričom sa v nich necítim zviazaná.
VYBER SI LEGÍNY HOW WE DO

adidas / september 2019