alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / február 2020

TÍM SUPERSTAR: JENN SOTO

Jenn Soto si vo svete skejtbordingu urobila meno svojím charakteristickým štýlom jazdy. Teraz ďalšej generácii žien ukazuje, že zmena je na dosah.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-1-all


ZO SKEJTPARKU DO SVETA

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-2-all

Jenn Soto sa prvýkrát postavila na skejt, keď mala 11 rokov. Dnes preteká so svetovou elitou. Preslávila sa svojou plynulou a technickou jazdou v streetovom štýle a predvádza ju ako členka skejtbordingového tímu USA a tímu adidas Pro Skateboarding. Už teraz je jednou z najlepších v hre, a to sa ešte len rozbieha.

Narodila sa v Bronxe, vyrastala v Jersey City a svoj talent prvýkrát ukázala v dvoch najväčších profesionálnych skejtbordingových súťažiach na svetem X Games a Street League. Aj keď súťažné skejtovanie je sólo záležitosť, na komunitu, ktorá sa okolo neho sformovala, nedá Jenn dopustiť. „Všade je kopa tímov. Máš svoj tím, fanúšikov a užívaš si kamarátstvo,” hovorí.


Skejtbording je doslova tímový šport. Všetci sa vzájomne podporujeme. Pomáhame si s trikmi, tešíme sa z úspechov. Sme ako veľká rodina.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-3-all


AKO ÍSŤ SVOJÍM TEMPOM

Napriek tomu, že vo svete skejtbordingu dominujú muži, sa Jenn snaží motivovať ženské skejterky. „Myslím si, že najdôležitejšie je nevzdávať sa. Zažiješ chvíle, keď sa to bude zdať nemožné alebo nebudeš vedieť, či si sadneš s ľuďmi v skejtparku, no musíš si uvedomiť, že ste tam všetci preto, lebo milujete skejtovanie. A to vás spojí,“ hovorí.

Jenn sa za každých okolností snaží byť sama sebou. „Musíš ukázať svoju jedinečnosť. Žijeme vo svete, kde je v móde neustále niečo iné a všetci sa snažia naskočiť na aktuálnu vlnu, no kým to urobia, už je preč a nahradí ju nová. Treba s tým prestať a ísť svojou cestou, nie sa za niečím vkuse naháňať.“

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-4-all

ZMENA SA ZAČÍNA SPOLUPRÁCOU

Vždy, keď Jenn vidí, že jej snaha priniesla zmenu, chce dosiahnuť ešte viac. „Zmena je pomalý proces, treba na ňom pracovať každý deň. Výsledky nie je vidno hneď, musíš tomu dať čas. Keď potom vidíš, čo si svojimi činmi dokázala, je to neskutočný pocit a túžiš ho zažívať znova a znova.“

Prostredníctvom kreatívnej spolupráce sa môžeš o sebe veľa naučiť. „Vždy je skvelé vidieť ľudí, čo majú rovnakú vášeň ako ty, no v inej sfére. Tím Superstar je takýchto ľudí plný. A všetci sú špička v tom, čo robia.“Som rada, keď môžem vyskúšať niečo nové a zároveň sa zdokonaliť v tom, čo robím. Núti ma to myslieť inak.

KREATIVITA NÁS SPÁJA

Tím Superstar je plný rozdielnych ľudí, ktorých spája rovnaký cieľ. Čím viac spolupracujeme, tým viac sa naše svety menia a spolu s nimi aj my. „Vidieť zmenu mi stačí na to, aby som chcela veci ďalej meniť,“ hovorí a myslí na svoje veľké plány.

adidas / február 2020
Tags