alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
adidas / február 2020

TÍM SUPERSTAR: YARA SHAHIDI

Je herečka, producentka a iniciátorka zmeny. Yara Shahidi sa neúnavne snaží ukázať svojim rovesníkom, ako urobiť zo sveta lepšie miesto.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-1-all


RODINA: TEN NAJLEPŠÍ TÍM

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-2-all

Pre Yaru je tím rodina. Narodila sa afroamerickej matke a iránskemu otcovi a táto hviezda seriálu Grown-ish vyrástla v priestore, ktorý podporoval jej vášeň a vieru, že svet môže byť lepším miestom. Vždy vedela, že úspech nepríde sám od seba, ale len s úprimnou podporou blízkych. „Myslím, že všetkým bolo vždy jasné, že svoj tím považujem za svoj podporný systém,“ hovorí. „Vždy si nájdi ten svoj podporný systém, ktorý ťa podrží, keď to budeš potrebovať najviac.“

Yara je najstarším dieťatom, a preto si zakladá na tom, aby bola sama sebou a oporou pre svoju rodinu. „Vždy, keď jeden z nás začne nový projekt, všetci ho podporujeme a navštevujeme sa,“ hovorí. „Moja rodina so mnou vždy ide do každého dobrodružstva. Mať pri sebe takých ľudí je niečo, za čo som nesmierne vďačná.“

Na svojej generácii milujem najviac to, že sme sa rozhodli sústrediť sa na jednotu a uvedomili si, že aby sme dosiahli niečo veľké, potrebujeme jeden druhého.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-3-all


MENÍME SVET HLAS ZA HLASOM

Tesne pred svojimi 18 narodeninami Yara spustila nestranícku platformu Eighteen x 18, ktorá tínedžerom vysvetľuje aktuálny politický stav a ich význam vo voľbách. Uvedomila si, že môže svojim rovesníkom pomôcť a dosiahnuť zmenu.

„Namiesto sústredenia sa na jednu vec sa môžeme spojiť a urobiť všetko, čo považujeme za dôležité.“ Yara svoju komunitu miluje a neustále pomáha šíriť vedomosti a svojich rovesníkov inšpirovať k činom.

Snahu meniť veci do mňa zasiala moja rodina. Rodičia vždy mne aj mojim bratom hovorili, že to čo robíme, by malo mať nejaký vyšší zmysel.

CESTA VPRED

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-4-all

Dnes Yara bojuje za práva žien, podporuje iniciatívy STEM, angažuje sa v spoločenských otázkach, ako napríklad v problematike súdnej reformy. Jej verejné vystupovanie už pochválila aj Michelle Obama, ktorá jej napísala odporúčanie k prihláške na Harvard.

Keď sa jej opýtame, ako využíva svoju kariéru, aby docielila zmenu, odpovie: „Myslím, že herectvo a boj za zmenu sú prepojené. Veď hranie odjakživa ukazuje ľuďom, čo všetko sa dá dosiahnuť.“ V tomto momente sa zdá, že na Yaru čakajú len veľké veci.

adidas / február 2020
Tags