alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
  • PRE MUŽOV
  • PRE ŽENY
  • DĚTI
  • NOVÉ
  • ŠPORTY
  • KOLEKCIE
  • OUTLET
Tvoj košík je prázdny

Terrex · Obuv · Vysoká obuv

 
[271]
1 / 6
Strana:z 6

Outdoorová obuv adidas Terrex

Chôdza je základnou, evolučne danou aktivitou človeka a jej nedostatok ako dôsledok rozvoja dopravy a sedavého životného štýlu má negatívne účinky na fyzické i psychické zdravie. Pravidelná chôdza znižuje riziko civilizačných chorôb, je prevenciou osteoporózy alebo kŕčových žíl, zlepšuje spánok, sexuálny život i náladu.

Prečo sú potrebné chodecké topánky?

Topánky sú najdôležitejšou súčasťou chodeckej výbavy. Musia poskytovať nohe primeranú oporu, tlmiť nárazy a chrániť tak pohybový aparát a byť priedušné. Do ľahkého terénu a do mesta sa hodia flexibilné a ľahké chodecké topánky s nízkym strihom, vysoké trekingové topánky sú určené do náročných horských terénov, sú pevnejšie a ťažšie, stabilizujú nohu na úkor slobody pohybu a na chôdzu mimo horský terén sú nevhodné.

Ako si mám vybrať tie správne topánky?

Rozhoduj sa podľa toho, kde chceš topánky používať. Na našej stránke adidas si môžeš vyberať zo 4 základných kategórií : outdoor, beh, cyklistika a horská cyklistika.

Maximálne pohodlie počas túry v horách

Užívaj si každú minútu, ktorú stráviš v prírode, naplno, aj vďaka ľahkým turistickým topánkam Terrex. Vyznačujú sa odolným nízkym zvrškom s rýchlošnurovaním, ktorý ti dodá potrebnú stabilitu aj na nerovnom povrchu, zatiaľ čo podrážka z gumy Continental™ sa postará o priľnavosť vo vlhkých aj suchých podmienkach a priedušná nepremokavá membrána GORE-TEX® o nenahraditeľný pocit sucha.

Beh v horských podmienkach

Trailový beh sa stáva čoraz populárnejší. Ide o beh vo voľnej prírode, často po horských alebo lesných chodníkoch. Tí, ktorí sa vydajú na takýto beh, ho zvyčajne absolvujú za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Trailový beh, na rozdiel od behu po asfaltových povrchoch, ponúka zážitok z nádherných prírodných scenérií. Ťažkým podmienkam a terénu sa musí prispôsobiť aj obuv. Obuv adidas Terrex ponúka kolekciu topánok určených na trailový beh, ktoré sú určené do drsného kamenistého terénu, majú odolný nepremokavý zvršok, medzipodrážku z materiálu EVA, ktorá sa stará o stabilitu na nerovnom povrchu a robustnú podrážku tlmiacu nárazy.