alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube

Oblečenie · Outdoor

 
[497]
1 / 11
Strana:z 11

Oblečenie • Outdoor často kladené otázky

Vrstvenie ponúka všestrannosť a umožňuje regulovať teplotu tela pridávaním alebo odoberaním vrstiev podľa potreby. Pomáha tiež pri regulovaní vlhkosti, izoluje pred chladom a chráni pred vetrom či dažďom.
Za funkčné vrstvy môžeme považovať tieto: - Základná vrstva: Odvádza vlhkosť od pokožky. - Stredná vrstva: Ľahká vrstva, ktorá udržuje telo v teple a zároveň pomáha odvádzať pot počas vonkajších aktivít. - Izolačná vrstva: Táto vrstva navodzuje pocit tepla a pohodlia a neobmedzuje pri pohybe. - Vonkajšia vrstva: Priedušná ochrana pred vetrom, dažďom či snehom.
Vetracie otvory na zips na vonkajších vrstvách oblečenia a nastaviteľná možnosť uzavretia na spodných a izolačných vrstvách umožňujú v prípade potreby uvoľňovať prebytočné teplo.