Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
Doručenie zadarmo a vrátenie tovaru do 100 dní

TORSION SYSTEM

(produkty 64)
1 / 2
Strana:z 2

Pomôže každému z

Torzia je pohyb, pri ktorom dochádza k protismernému skrúteniu daného predmetu. Tento jav sa odohráva aj v našich chodidlách. Môže za to päť malých kostí, ktoré sa nachádzajú v našom priehlavku. Prirodzený rozsah tohto pohybu je 30° smerom dovnútra a 15° smerom von. Vzhľadom na to, že tento pohyb nedokážeme vedome ovládať, jedná sa o takzvaný pasívny pohyb. Je ovplyvniteľný jedine tým, akým spôsobom došľapujeme, teda je vlastne reakciou na zaťaženie nohy. Tento jav sa týka každého z nás a je súčasťou každého nášho kroku. Je jedno či, ste profesionálny športovec, vášnivý turista, alebo len obľubujete prechádzky po meste – ovplyvňuje každého, dochádza k nemu nestále a v každom prostredí.

Ochrana pre poranením

adidas Torsion System bol vyvinutý na to, aby vám pri tomto pohybe pomohol, dodal vám potrebnú istotu pri každom kroku a aby ste vďaka nemu získali väčšiu stabilitu. Umožňuje vašej nohe pohybovať sa v jej prirodzenom rozsahu a zároveň ju chráni pred väčším, neželaným skrútením, ktoré by mohlo byť nepríjemné, bolestivé až zdravie ohrozujúce. Neželané väčšie skrútenie by totiž mohlo mať za následok poranenie priehlavku.

Väčšia stabilita a istota

Okrem prevencie pred zdravotnými ťažkosťami vám Torsion System poskytuje aj oporu, väčšiu stabilitu a dôležitú istotu pri každom kroku. Okrem profesionálnych či rekreačných športovcov tento systém obľubujú aj ľudia, ktorí sú celý deň na nohách, denne prechádzajú veľké vzdialenosti, či napríklad tehotné ženy, ktorým tento systém dodáva istotu kroku.

Ako systém funguje

Základom pre Torsion System, ktorý sa využíva v obuvi, je sústava torzných elementov, umiestnená uprostred podrážky rovnobežne s kosťami v priehlavku. Systém sa skladá z niekoľkých elementov. Základný Torsion System pozostáva z červenej elipsy, ktorá umožňuje zdravý torzný pohyb, a tiež bielej elipsy, ktorá obmedzuje torzný pohyb iba na prirodzený rozsah. Konkrétna konštrukcia systému sa ale líši v závislosti od účelu, na ktorý topánky potrebujete.