Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
Doručenie zadarmo a vrátenie tovaru do 100 dní

Tričká • CLIMALITE

(produkty 565)
1 / 12
Strana:z 12

Pre dokonalý pocit sucha

Tričká Climalite od adidas sú vyrobené tak, aby dokázali čo najlepšie odvádzať pot z tela. Na ich vytvorenie sa využilo detailné mapovanie ľudského tela, aby sa zistilo, v ktorých zónach sa človek potí najviac. Cieľom technológie Climalite je naviazať pot, ktorý telo vylúči pri záťaži na svoje vlákna, a čo najrýchlejšie ho odviesť preč z tela na vonkajší povrch. Aby to bolo možné, používajú sa špeciálne syntetické funkčné vlákna, ktoré majú potrebné vlastnosti na to, aby vás dokázali udržať v suchu.

Princíp vrstvenia

Clima365 je unikátny systém vrstvenia oblečenia, ktorý má za úlohu poskytnúť športovcovi to najlepšie oblečenie do akýchkoľvek podmienok počas celého roka. Aby bol tento systém účinný aj vo veľkom chlade a zároveň aj v extrémnych horúčavách, športovec sa pri výbere svojho oblečenia musí držať istých zásad – princípov tohto systému. Táto technológia bola založená na princípe Clima-Concept a vytvorená aj vďaka technológii Body-Mapping. Systém Clima365 sa skladá z viacerých základných vrstiev. Prvá vrstva, ktorá je najbližšie k pokožke, musí dokonale odvádzať pot a v horúcich letných dňoch môže byť doplnená o schopnosť príjemne schladiť. Na túto základnú vrstvu sú určené priliehavé odevy, aby dokázali odviezť čo najviac potu z tela, teda tričká Climalite alebo séria Climacool. Pi týchto tričkách sa používajú materiály a strihy, ktoré nielenže dobre priliehajú k telu, ale aj dokonale regulujú vlhkosť a sú priedušné. Druhá vrstva je izolačná. Jej kľúčovou vlastnosťou je priedušnosť a tepelná izolácia. Tieto vlastnosti sú typické pre technológiu Climawarm, ktorá bola na tento účel vyvinutá. Tretia vrstva systému Clima365 je kľúčová hlavne v náročnejších podmienkach. Ide o ochrannú vrstvu, ktorá vás musí ochrániť pred poveternostnými vplyvmi. Na tento účel bola vyvinutá technológia Climaproof.

Široká škála využitia

Tričká Climalite majú širokú škálu využitia. Nezáleží totiž na tom, či trénujete futbal, basketbal, tenis, alebo ste vášnivým bežcom. Vďaka správnemu využitiu tejto technológie ostanete vždy v suchu a vďaka princípu vrstvenia odoláte poveternostným podmienkam.