alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-deliveryusp-free-returnsarrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclosecross-smalldropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
DORUČENIE ZADARMO NAD €25 A VRÁTENIE TOVARU DO 100 DNÍ

Obuv adidas ZX

 
[115]

ZX 2K BOOST: DOKONALÁ PÄTA

Zobrali sme dekády inovácií bežeckých technológií. Stavali na nich. Hrali sa s nimi. Skomprimovali ich a vtesnali do nového dizajnu s materiálom BOOST. Tenisky ZX ešte nikdy neboli také pohodlné a uspokojujúce. 

1 / 3
Strana:z 3

Topánky ako žiadne iné

obuv adidas ZX patrí medzi naozaj srdcové modely samotného adidas. Práve séria ZX totiž v roku 1984 bola stelesnením myšlienok Adolfa Dasslera, ktorý chcel poskytnúť každému športovcovi potrebné vybavenie v skvelej kvalite. Práve z tohto dôvodu sa na trhu objavili topánky adidas ZX, vtedy ešte ako obuv určená pre bežcov.

Bežecké začiatky

Prvá naozaj široká ponuka bežeckých topánok mala množstvo variácií, aby sa pokryli potreby všetkých bežcov, od cestných, cez tých trénujúcich v teréne, až po kondičných a diaľkových. S modelom obuvi adidas ZX prišiel veľkolepý štart vývoja technológií pre bežcov, prinášajúci svoje prvé ovocie už v roku 1988. Práve vtedy sa do futuristicky dizajnovanej topánky adidas ZX 8000 dostala technológia Torsion System. Vtedy sa definitívne potvrdilo prvenstvo adidas v bežeckých technológiách a samotnej výrobe vysokokvalitnej bežeckej obuvi. Od tej doby adidas prináša bežcom unikátne technologické riešenia. Dnes séria ZX patrí pod adidas Originals.

Revolúcia štýlov

Štýl týchto topánok bol vždy unikátny. Získal si priazeň nielen bežcov, ale aj ľudí, ktorí ich používali ako súčasť svojho outfitu na všedný deň. Pri všetkých dnešných modeloch sa vychádza z pôvodných bežeckých topánok. Aj to je dôvod, vďaka ktorému tak dobre pasujú k obrovskému množstvu štýlov, pričom každému outfitu dodajú príjemne športový vzhľad.

Obľúbená obuv

Rad obuvi adidas ZX sa stal ikonickou súčasťou značky adidas. Dnes je k dispozícií veľa rôznych sérií topánok ZX. Veľkej obľube sa ešte stále tešia topánky XZ 700, ktoré boli pôvodne určené pre bežcov na dlhé trate. Dnes sú synonymom uvoľneného štýlu a pohodlia. Novšie rady ako adidas XZ Flux zasa diktujú trendy medzi mladším publikom. Aj preto majú mnoho farebných kombinácií a vzorov. Ich čistý dizajn zaručuje veľmi jednoduché kombinovanie s vaším oblečením. Konkrétne pri modeli ZX Flux bol komplikovaný prešívaný zvršok nahradený celistvým textilným. Samozrejmosťou však ostáva 3-Stripes logo na bočnej strane topánky. Tieto detaily dozaista oceníte, či už budete v obuvi adidas ZX športovať, alebo ju budete nosiť bežne na každý deň.