Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
Doručenie zadarmo a vrátenie tovaru do 100 dní

Tenisky • Samba

(produkty 31)

Rovný strih a futbalová duša

Tenisky Samba sa zrodili v 50. rokoch na futbalovom ihrisku a vizuálne mu zostali verné až dodnes. Hoci sa z indoorových povrchov preniesli na betón a do ulíc, ich popularita stále narastá. Dnes sa stali ikonou topánok v štýle street a ich odkaz žiari silnejšie ako kedykoľvek predtým, pričom ich typické prvky sú stále verné originálu.

Farby, materiály a množstvo prevedení

Dnes je dostupných množstvo verzií tenisiek, ktorých dizajn vychádza priamo z pôvodného modelového radu tenisiek Samba. Je to napríklad SambaOG, ktorá je vyrobená z najkvalitnejšej lícovej usne, dopĺňanej príznačnou bodkovanou semišovou špičkou a gumenou vsadenou podrážkou. Využíva sa v nej pohodlná a funkčná vložka OrthoLite®, ktorá chráni vaše nohy pred nežiaducimi baktériami. Vďaka svojmu zloženiu dokáže tiež absorbovať nárazy a tak veľmi dobre tlmí došľap. Štruktúra stielky zároveň napomáha lepšiemu prúdeniu vzduchu a tak obuv zostáva dlhšie suchá aj pri náročnejšom využití a rýchlejšie schne. Dostupná je tiež verzia Leather, ktorá je už podľa svojho názvu celokožená, čo ponúka výborný pomer váhy a odolnosti. V tejto verzii je reliéfna podrážka vyrobená z materiálu EVA. Veľmi originálna, odvážna a vzdušná je aj verzia Samba Sock Primeknit s prispôsobivým ultraľahkým zvrškom, ktorý sa dokáže dokonale prispôsobiť tvaru chodidla. Verzia Classic OG je vernou kópiou starej školy so všetkými pôvodnými detailmi. Táto verzia je kópiou pôvodnej verzie s koženými prvkami a veľkým symbolom adidas Originals na jazyku. Tieto tenisky kedysi vyniesli na vrchol futbalisti, vy si ich dnes môžete obuť a vyraziť v nich do ulíc. Originálnym spojením pôvodného dizajnu a nových trendov je zasa edícia Sambarose, kde obľúbené tenisky dostali platformu.

Stop šmuhám

Výhodou týchto tenisiek je najmä svetlá podrážka, ktorá vďaka svojej farbe a unikátnemu zloženiu nezanecháva žiadne viditeľné šmuhy. Aj keď sú dnes tenisky Samba viacštýlovým doplnkom, ešte stále sa dajú použiť aj ako interiérová obuv.