alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
DORUČENIE ZADARMO NAD €25 A VRÁTENIE TOVARU DO 60 DNÍ
adidas- športu a štýlu
adidas

Bežecká Obuv pre Mužov

 
[344]
1 / 8
Strana:z 8

Pánske bežecké tenisky

Bez ohľadu na to, či si ostrieľaný bežec, ktorý sa chystá byť najlepší na trati, alebo nadšený amatér, ktorý brázdi ulice, naša ponuka pánskej bežeckej obuvi ti umožní behať rýchlo, sebavedome a primerane tvojim schopnostiam. Vďaka funkčnému dizajnu, ktorý inteligentne podporuje každý bežecký štýl, ti naše tenisky pomôžu dosiahnuť tvoje vytýčené ciele.

Výber najvhodnejších pánskych bežeckých topánok
<

1. Ako si vybrať najlepšiu pánsku bežeckú obuv? Na začiatok si zváž, na akom povrchu budeš behať. Cesty, trate a terén v prírode si vyžadujú rozličné typy priľnavosti a tlmenia. Ďalším dôležitým faktorom pri výbere najvhodnejších pánskych bežeckých topánok je typ behu, akému sa venuješ, ako aj jeho frekvencia. Pripravuješ sa na maratón? Budeš sa zúčastňovať bežeckých súťaží? Alebo si príležitostný bežec, ktorý beháva raz do týždňa? adidas má pre všetkých tie správne bežecké tenisky, ktoré budú dokonale vyhovovať aj tým najnáročnejším požiadavkám.

2. Odborné posúdenie tvojho bežeckého štýlu určí, aký máš typ došľapu: supinácia, pronácia alebo neutrálny typ. Keď už budeš mať vo všetkom jasno, budeš vedieť, či si máš vybrať stabilné bežecké topánky, alebo bežecké topánky pre nadmernú pronáciu, ktoré bežcom s týmto typom došľapu umožnia maximálny výkon.

3. Pri výbere tlmenia u pánskych bežeckých topánok je potrebné brať do úvahy aj aktuálnu telesnú hmotnosť, pretože vplýva na spôsob, akým došľapuješ na zem.

4. Niekoľko dní pred prvým behom v nových pánskych bežeckých topánkach je dobré ich rozchodiť. Pri ich skúšaní zváž možnosť aj pol čísla väčších topánok, keďže chodidlá sa všeobecne počas akejkoľvek športovej aktivity naťahujú.

5. Vieme, že si svoje nové bežecké topánky adidas veľmi obľúbiš. No uisti sa, že nepoužívaš rovnaký pár pridlho. Budú vyzerať ako nové naozaj dlho, ale topánky na pravidelný beh majú životnosť okolo 400 až 600 km. Ak behávaš pravidelne, zaobstaraj si viac párov topánok, ktoré budeš striedať. Vďaka tomuto opatreniu predídeš zraneniam.

Skúsenosť je prvoradá

Tak ako veľmi záleží na bežeckom štýle, rovnako dôležitá je aj skúsenosť. Ak si zvyknutý na beh v odpružených teniskách, určite by si ich nemal vymeniť za ľahší model tesne pred maratónom. Pokiaľ si začiatočník, v našej ponuke nájdeš obuv navrhnutú špeciálne pre teba.

Vydaj sa do terénu

Bežecká obuv, ktorá je vyrobená špeciálne pre tvoj typ behu, je tou najlepšou voľbou. Ponuka trailovej obuvi adidas ťa dokonale pripraví na beh mimo mestských ciest a chodníkov vďaka extra priľnavosti, maximálnej stabilite a pohodlnému odpruženiu.