Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
DORUČENIE ZADARMO NAD €25 A VRÁTENIE TOVARU DO 100 DNÍ

Bežecká Obuv

(produkty 704)
1 / 15

Bežecká obuv

Beh je pravdepodobne najčistejšou a najuniverzálnejšou formou cvičenia. Nezáleží na tom, či súťažíš profesionálne na trati, alebo sa pripravuješ na maratón či beh na 5000 m, alebo behávaš v parku – beh je prístupný každému. Bežecká obuv je tým najdôležitejším vybavením, aké potrebuješ. Prvým krokom k dosiahnutiu tvojich cieľov je výber čo najlepšej obuvi pre tvoje chodidlá, výkon a celkový zážitok. Každý typ behu – závodný, trailový či cestný, si vyžaduje špecifický dizajn obuvi. Rovnako ako sa od seba líšia rôzne typy terénov, štýlov a tvary chodidiel. Bez ohľadu na to, ako beháš, aké máš tempo a štýl, adidas má pre teba správnu bežeckú obuv.

Výber najvhodnejších bežeckých topánok

Bez ohľadu na prostredie, v akom behávaš, tvoja bežecká obuv by mala byť pohodlná a mala by ti poskytovať potrebnú ochranu a podporu. Mnohí z nás striedajú rôzne typy behu. Niekedy nás zláka ulica a cestný beh; inokedy lámeme rýchlostné rekordy na trati a občas sa vydáme mimo ciest za trailovým behom a objavovaním nových miest. Dôležitým východiskovým bodom je výber správnej bežeckej obuvi adidas.

Cestný beh

Beh na otvorenej ceste pod holým nebom skvelo osvieži nielen telo, ale aj myseľ. Vďaka hladkým, rovným povrchom, ktoré sa tiahnu na míle ďaleko, je cestný beh mimoriadne obľúbený. Cestná bežecká obuv adidas ti pri prekonávaní vzdialeností poskytne optimálnu podporu a potrebnú priľnavosť v každom počasí.

Závodný beh

Pri závodnom behu je rýchlosť tvojou najlepšou priateľkou. Závodné bežecké topánky adidas sme navrhli tak, aby ti ju pomohli zvýšiť. Tiež ti pomôžu spoznať tvoje hranice a prekonať ich. Vďaka nim budeš behať rýchlejšie, zdatnejšie, viac a s väčším odhodlaním. Zároveň ťa po celý čas budú chrániť pred zraneniami.

Trailový beh

Vydaj sa do neznámych končín a preskúmaj neobjavené miesta v trailovej bežeckej obuvi adidas. Zaži pocit dokonalej slobody vďaka jedinečným vlastnostiam tejto obuvi: priľnavosť v každom teréne, optimálna podpora a vodoodolné zvršky. Strmé svahy, nerovný povrch, klzký terén, ba dokonca ani vodné toky nie sú pre túto trailovú bežeckú obuv žiadnou prekážkou.

Beh na bežeckom páse

Nechaj beh pracovať za teba. Bežecký pás je vhodnou voľbou, pokiaľ nemáš dostatok času alebo ti počasie prekazí tvoje plány zabehať si vonku. Obuv adidas na bežecký pás sa dokonale prispôsobí tvojmu tempu.

Tvoja dokonalá bežecká obuv

Nech už došľapuješ akýmkoľvek spôsobom, tvoj krok je jedinečný. Je veľmi dôležité poznať vlastný bežecký štýl. Vďaka tomu si vyberieš správne bežecké topánky.

Skúsenosť nadovšetko

Skúsenosť hrá veľmi dôležitú úlohu pri výbere bežeckých topánok. Pokiaľ chceš, aby tvoje behanie malo naozaj zmysel, vždy si vyberaj pohodlné tenisky, ktoré majú potrebnú podporu. V ponuke adidas nájdeš aj obuv, ktorá je určená špeciálne pre začiatočníkov.

Bežecká Obuv

Pre lepší výkon a pocit z behu potrebujete hodnotnejšie bežecké tenisky. adidas také neustále vyvíja, aby čo najviac uspokojil vaše potreby. Využíva k tomu špeciálne technológie, ktorými zdokonaľuje materiály vo svojej bežeckej obuvi. Medzi tie najlepšie technológie adidas, používané v bežeckej obuvi, sa zaraďujú napríklad Continental™, Boost či Primeknit.

Obuv pre kvalitný beh

Na výber máte z viacerých typov bežeckej obuvi. Dizajny sú buď klasické, zmiešané, alebo špeciálne. Tenisky Alphabounce Beyond sú univerzálne, klasického strihu a vhodné do rôznych terénov. Tento model má rozšírenú špičku a pätu, čo vám pri behu prinesie maximálnu stabilitu. Udržíte sa vďaka nim aj na mokrom povrchu, pretože ich podrážky sú vybavené gumou Continental™. Prípadné nárazy stlmí medzipodrážka Bounce. Model Runfalcon má povrch zo sieťoviny a syntetickej kože. Synteticky je spevnený aj v strednej časti tenisiek. Neutrálny dizajn majú tenisky SolarBoost. Ďalej sú vybavené tým najaktívnejším tlmením, aké adidas kedy vytvoril. Toto tlmenie sa nazýva Boost a pomôže vám tým, že vám vráti dvojnásobok energie, ktorú pri svojom behu vydáte. Kritické miesta spevňujú vlákna v rámci strednej časti tenisiek. Znamená to, že na bežeckej trati budete mať väčšiu stabilitu. Dynamickosť behu zabezpečuje konštrukcia Solar Propulsion Rail. Váš beh bude ešte lepší aj vďaka flexibilnej podrážke Stretchweb. Najkritickejšie miesta dokáže spevniť dvojitý úplet technológie Primeknit, ktorý nájdete na teniskách Ultraboost. Aj tieto tenisky sú vybavené kvalitným tlmením na báze technológie Boost. Okrem toho dosahujú vyššiu stabilitu, pretože obsahujú diel Torsion System. Ich mierne vylepšená verzia sa volá Ultraboost. Tieto tenisky sú ešte pevnejšie a pohodlnejšie ako Ultraboost. Povrch tenisiek Ultraboost je vybavený materiálom Primeknit 360. Na päte sa nachádza stabilizátor Fitcounter, ktorý koordinuje správny pohyb achillovej šľachy. Dopad a odraz tenisiek spevňuje doplnený diel Torsion String. Aké je pozitívum vylepšenej verzie? Veľkou výhodou je, že majú ľahkú konštrukciu, ktorá je celkom flexibilná, takže vás veľmi neobmedzí v pohybe, práve naopak.