alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Prejsť k hlavnému obsahu
adidas

10 minút behu = 1 vyzbieraná plastová fľaša *

* Za každých 10 minút behu alebo športu, pri ktorom sa behá, ako je tenis či futbal, adidas a Parley vyzbierajú množstvo plastu zodpovedajúce 1 plastovej fľaši, a to až do celkovej hmotnosti 500 000 libier.

AKO SA PRIDAŤ

Zisti, ako sa pridať k Behu za oceány.

Group of male and female runners by the ocean

POĎME BEŽAŤ SPOLOČNE

Nastal čas vyraziť vpred! Pridaj sa k Behu za oceány a pomôž v boji proti plastovému odpadu.

Otázky a odpovede

Beh za oceány je globálne hnutie, ktorého cieľom je budovať povedomie o plastovom znečistení oceánov. Veríme, že šport nám dáva silu dosiahnuť aj nemožné a inšpirovať ľudí k pozitívnym činom, čo pomôžu skoncovať s plastovým odpadom. Tak bež aj ty hocikedy medzi 23. májom a 8. júnom. Za každých 10 minút behu alebo športu, pri ktorom sa behá, ako je tenis či futbal, adidas a Parley vyzbierajú na plážach a ostrovoch množstvo plastu zodpovedajúce 1 plastovej fľaši, a to až do celkovej hmotnosti 250 000 kg.
Len v niekoľkých jednoduchých krokoch sa môžeš pridať k Behu za oceány a pomôcť skoncovať s plastovým odpadom: 1. Stiahni si appku adidas Running na svoj smartfón 2. Ťukni na záložku Komunita a prejdi na Výzvy 3. Prejdi na výzvu Beh za oceány a ťukni na Pridať sa k výzve 4. Zaznamenaj každú minútu aktivity od 23. mája do 8. júna Pridať sa môžeš aj v appkách STRAVA, Joyrun, Yuedongquan a Codon.
Registrácia sa začína 9. mája. Beh za oceány 2022 sa začína 23. mája a končí 8. júna. Môžeš bežať kdekoľvek, ako často chceš, sólo či s priateľom alebo priateľkou. Nezabudni však zaznamenať svoju aktivitu v appke adidas Running a vyťažiť tak čo najviac z každej minúty!
Chceme, aby bol Beh za oceány globálnym a inkluzívnym hnutím, čo ťaží z každej aktivity, pri ktorej sa pohybuješ vpred. A preto sa budeš môcť zúčastniť zaznamenávaním akejkoľvek z nasledujúcich aktivít: beh, chôdza, turistika, Nordic walking, bežiaci pás, eliptický trenažér, tenis, futbal, trailový beh, golf, chôdza po schodoch, ľahká atletika, basketbal, stolný tenis, volejbal, squash, americký futbal, hádzaná, padel, bejzbal, aktivity na invalidnom vozíku, plážový volejbal, ragby, kriket, frisbee, pozemný hokej, plogging, lacrosse, virtuálny beh.
Keď sa zaregistruješ na výzvu, priateľov môžeš zapojiť úplne jednoducho. Stačí im poslať priamy odkaz pomocou tlačidla Zdieľať v appke adidas Running. Ak chceš dať vedieť väčšiemu počtu ľudí, podeľ sa o svoju aktivitu na sociálnych sieťach a nezabudni označiť @adidasRuntastic a použiť hashtag #RunForTheOceans.
Znamená to, že za každých 10 minút aktivity, ktorú zaznamenáš v rámci Behu za oceány od 23. mája do 8. júna adidas a Parley odstránia odpad v hmotnosti 1 plastovej fľaše (maximálne do 250 000 kg).
Od roku 2017 táto iniciatíva spojila viac ako 3 milióny bežcov na celom svete. Spoločne zaznamenali 25,5 milióna kilometrov a vyzbierali 2,5 milióna dolárov na pomoc organizácii Parley v rozvoji jej mládežníckeho edukačného programu, ktorého cieľom je inšpirovať mladých ľudí, aby sa zapojili do oceánskeho hnutia, a urobiť zo škôl lokálne centrá v boji proti plastovému znečisteniu oceánov. No toto je len začiatok. V marci roku 2021 ohlásila spoločnosť adidas novú stratégiu Own the Game, ktorá rozšíri Beh za oceány a vytvorí inkluzívnejšiu digitálnu aj fyzickú komunitu. Cieľom je do roku 2025 zapojiť celkovo 40 miliónov ľudí.