Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
Doručenie zadarmo a vrátenie tovaru do 100 dní

Tenisky • Tubular

(produkty 1)
veľkosť
Cena
€ 49 - € 50

Tenisky, ktoré predbehli dobu

adidas uviedol tenisky Tubular na trh už v 90. rokoch minulého storočia. Ich inovatívny až futuristický dizajn však v tých rokoch predbehol svoju dobu. Práve preto sa výrobcovia rozhodli modelový rad Tubular oživiť. Dnes je tento model neodmysliteľným doplnkom streetového štýlu pre množstvo jeho fanúšikov po celom svete.

Série a rozdiely v nich

Tubular dnes patrí medzi najoriginálnejšie dedičstvo v oblasti dizajnu. Dizajny, ktoré sa v súčasnosti používajú, by sa dali rozdeliť do niekoľkých základných kategórií. Úplne prvou sériou je Shadow. Jedná sa o základné a dnes najrozšírenejšie kúsky. Môžete na nich nájsť úpletový či semišový zvršok. Pri niektorých modeloch je k dispozícii aj elastický zvršok zo sieťoviny s niekoľkými odtieňmi, alebo tiež textil. Dostupné sú aj rôzne kombinácie, akými sú úplet s nubukovými detailmi, trojodtieňový zvršok či kombinácia textilu a ripstonu. Na túto sériu nadväzuje model Shadow Knit. Oproti klasickej verzii pribudli na topánku nové farebné kombinácie. Okrem toho na nich nájdete aj nové kontrastné detaily, ktoré vznikli vďaka prešívaným miestam. Ďalšou zo sérií je Primeknit. Ako základný kameň tejto kategórie poslúžila séria Shadow. Okrem niektorých nových farebných kombinácií však dostali tenisky nový zvršok. Klasické materiály boli vymenené za zvršok adidas Primeknit. Práve ten dáva teniskám úplne iný rozmer. Tenisky totiž dokonale splynú s nohou, pohodlne ju obopnú a prispôsobia sa tvaru chodidla viac ako klasická séria Shadow. Pre tých najnáročnejších, ktorí si ešte stále nevybrali, je tu edícia Tubular Invader Strap. Na prvý pohľad sú úplne odlišné, avšak aj tieto topánky vychádzajú z rovnakých základov. Oproti Shadow modelu sa zmenil zvršok na kožený, podrážka už na svoj pneumatikový tvar až tak neupozorňuje a šnúrky sú zakryté. Tento dizajn značne odkazuje na basketbalové topánky používané v 80. rokoch.

Hoci pri výbere materiálu a farieb majú jednoznačne širšiu paletu ženy a im určený modelový rad, tento model si podmanil obe pohlavia a dnes je veľmi obľúbenou obuvou na horúce letné dni.